Duyurularİstanbul Büyükşehir Belediyesine katkılarından dolayı teşekkür ederiz.Profesyonel hayata atılmak üzere olan genç dansçıların uluslararası platformda kendilerini göstermeleri için bir fırsat olan dans yarışmaları dünyanın büyük metropollerinde yıllardan beri yapılmaktadır.


İstanbul’un, iki yılda bir tekrarlanacak böyle bir yarışmaya evsahipliği yapması hem kent açısından hem de dans sanatı açısından son derece önemlidir. Dünyada gerçekleştirilen bu tip yarışmaların bir benzerini Türkiye’nin vitrini sayılan İstanbul gibi bir merkezde yapmak, Türkiye’nin uluslararası sanat dünyasında yerinin sağlamlaşmasında önemli bir rol oynayacaktır.


Genç dans sanatçılarına çoğu zaman uluslararası fırsatlar açan bu tip yarışmalar, Türk sanatçılarını bir anlamda teşvik edecek ve sanatta gerekli olan rekabet ortamının gelişmesine katkı sağlayacaktır.


Yarışmacılar, jüri üyeleriyle fikir alış-verişinde bulunmak, onların tecrübelerinden faydalanmak ve birçok ülkeden gelecek olan diğer yarışmacılarla dirsek temasında bulunarak ortak bir platformda buluşmak fırsatını bulacaklardır.